Steam, 34 Milyon Eş Zamanlı Oyuncu İle Yeni Bir Rekor Kırdı

Valve’nin Steam platformu 34 milyon çevrimiçi eş zamanlı oyuncu ile yeni bir rekora ulaştı. SteamDB‘ye göre Steam oyuncuları için yeni en yüksek rekor şu anda çevrimiçi olarak 34.649.583’tür. Ayrıca bu kişilerin 11.146.564’ünün yalnızca Steam’i çalıştırmak yerine aktif olarak Steam’de oyun oynadığı da belirtildi. Ancak Steam’deki aktif oyuncu rekoru 28 Ocak 2024’te kırılan 11.582.167 oyuncuyla kalmış durumda.

Steam oyuncularının sayısının artışı iki sürpriz hit oyundan kaynaklanıyor. Bunlardan biri, Ocak ortasında çıkan ve Şubat ortasında 15 milyon oyuncuya ulaşan Palworld’ken diğeri ise Şubat ortasında popüler hale gelen Helldivers 2. Hatta Helldivers 2 bazı sorunları çözebilmek için sunucularına eş zamanlı oyuncu sınırı koymak zorunda kalmıştı.

Diğer eski oyunlar da hizmette iyi performans gösteriyor. Valve’ın oynaması ücretsiz nişancı oyunu Counter-Strike 2, son 24 saatte Steam’de 1,4 milyondan fazla oyuncuyla bir numarada yer alıyor. Bir diğer Valve oyunu olan oynaması ücretsiz MOBA DOTA 2 ise son gün 700.000’den fazla oyuncuyla ikinci sırada yer aldı. PUBG: Battleground ve Apex Legends gibi diğer oynaması ücretsiz oyunlar da aynı anda yüzbinlerce oyuncunun çevrimiçi olmasıyla ilk beşte yer alıyor.

Peki siz, bu oyunlardan birisini aktif olarak oynuyor musunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x